Jak się czujesz? (Pomoz sobie. ❤️)
I nie pytam tu jak dzisiaj się masz.
Moje pytanie chciałabym zadać w strefie Twojej sytuacji poczucia, winy? Bycia sprawca? Bycia ofiarą, w której wzbudzone jest poczucie winy, i zabita tożsamość.
Czy zabita Ty, jest jeszcze gdzieś, wychodzi czasem zza chmur, czy już trudno dostrzec Tobie samej siebie. Czy w ogóle myślisz o sobie, czy w ogóle nie masz takich myśli?
Bez względu na to kim czujesz się, będąc ofiarą, jesteś poddana silnej presji bycia ta gorsza, mniejsza niższa. Natomiast myślę że gdy wychodzich z tej strefy, z domu, z otoczenia które bijecie fizycznie, psychicNie, możesz odnaleźć siebie. Właściwie, to chyba trzeba znaleźć, te odrobinę sily by znaleźć siebie, choć tam po za strefa która niszczy.
Dlaczego warto znaleźć siebie? Bo te kroki które przemierzasz, może od lat, łatwe nie są, ale te które są przed Tobą, muszą mieć siłę w Tobie samej. I nie chodzi mi o podjemowanie decyzji. Tylko o zwykły powrot do tego miejsca w którym wasza pewnosc znika. Ten krok znalezienia siebie, jest ważny. Chodzi o to by pewność siebie trochę urosła. I najlepiej jeśli same ja odnajdziecie w sobie. I zgłębicie i otworzycie. Nie mówcie wielu osoba, że jest źle. Bo szczerze, mówię i z doświadczenia, doskonale musicie znać tę osobę której się zwierzacie.bo Niestety nawet od najbliższej osoby potrafiłam usłyszeć, no skoro w tym siedzisz, to chyba Ci pasuje. No i tu dostajecie przysłowiowy wpierdziel emocjonalny, a czasem czujecie że to fizycznie policzek, od bliskich. A w takich sytuacjach, absolutnie nie jest wam to potrzebne.
Postarajcie zadbać o swoje wnętrze, trochę jakby poukładać sobie w głowie, sercu, by wszystko powoli stawało się łatwiejsze. I nie mówię że ok, więc teraz wchodzisz do domu i masz czuć się dnem i dawać się traktować źle, a wychodząc odzyskujecie siebie. Proces dojrzewania do tej informacji w swojej głowie sercu jest długi. To co się dzieje, nie jest w stanie odkręcić się w was przez dzień, dwa trzy miesiące. To długa powolna droga, ale myślę, i wiem że do tej stanowczej decyzji wywrócenia życia sobie i być może dzieciom, trzeba dojrzeć. Potrzeba mocnego stanowczego umysłu. Więc jeśli dzisiaj jesteś tu i nie pasuje Ci życie. To zrób wszystko aby odnaleźć siebie.
Metodami odnalezienia siebie, musi być czas, który poświęcicie, tylko sobie. Warto zgłębić się w metody medytacji, aby ukoic myśli, odnaleźć spokój. Warto pomyśleć też o wylądowaniu napięcia, w sporcie. Ponieważ wszystko co w was siedzi jest jak tykającą bomba.
Ach i najważniejsze, to że poświęcicie sobie czas, nie znaczy że rozwiązuje się problem, ważne aby zdawać sobie sprawę z trudu sytuacji. Z tego jakie są wyjścia. I z tego że każdy z nas zasługuje na pomoc, i warto sięgnąć po nią. Jestem związana z religią chrześcijańską, więc takie też wam polecę formy. Ośrodek który pomaga każdemu to effata. Warto sobie zgooglowac i poczytać.
Trzymajcie się, własnego serca, a nie ran które w nim są wyryte. ❤️
Komentarze
Prześlij komentarz